Registrovat

Pro své registrované VIP členy nabízíme ZDARMA podporu v podobě Live chatu s odborníkem na produkty Corel.

Vlastní barevná paleta

Moderátor: Zdeněk Rampas

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1465
Registrován: pátek 19. duben 2013 17.55:28

Vlastní barevná paleta

Příspěvekod Corel Support Client » čtvrtek 25. duben 2013 19.25:19

CorelDRAW X4 CZ
- zjistil jsem, že při otvírání barevných palet přes nabídku Okno / Palety barev, nebo pravým tlačítkem přímo na paletě, se vždy otevírá jiná složka, kde jsou palety uložené, která složka úložiště všech palet je ta správná? - jaký je rozdíl mezi Vlastní palety a Uživatelské palety a proč tam jsou tyto 2 skupiny? - nově vyrobená, tedy spíš naklonovaná paleta má nějaké omezení počtem políček barev? Již mi nejdou přidávat/importovat další a další barvy z jiných palet. - lze v Editoru palet nějak hromadně přesouvat (protože hromadně mazat lze) více políček barev najednou? Přesun řazením podle jména, odstínu, názvu, atp. ale nechci používat.

Moderátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1490
Registrován: pátek 8. březen 2013 18.33:08

RE: Vlastní barevná paleta

Příspěvekod Zdeněk Rampas » čtvrtek 25. duben 2013 19.26:59

- CorelDRAW si pamatuje, kde jste otevíral nějakou paletu minule a odtamtud začíná. Takže může nabízet pokaždé něco jiného. Navíc je to komplikované tím, že při práci s adresářem z Editoru barev jsou názvy úložišť přeložené do češtiny, kdežto Okno / Palety barev / Otevřít paletu pracujete s původními anglickými názvy. - Vlastní palety a Uživatelské palety zní hodně podobně, ale to může být jen nedokonalost překladu při počeštění, co do které patří, bych odvodil z toho, co tam bylo vloženo během instalace. - Nějaké omezení jistě existuje, ale pokud vám nejde přidat barva do palety, která má méně než 500 barev, problém bude jinde. - Nenašel jsem žádnou možnost jak přesouvat barvy po skupinách.

Zpět na CorelDRAW