Registrovat

Pro své registrované VIP členy nabízíme ZDARMA podporu v podobě Live chatu s odborníkem na produkty Corel.

Instalace a fonty

Moderátor: Zdeněk Rampas

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1465
Registrován: pátek 19. duben 2013 17.55:28

Instalace a fonty

Příspěvekod Corel Support Client » čtvrtek 25. duben 2013 19.25:15

CorelDRAW 11 CZ
Zakoupil jsem si Corel Draw Graphics Suite 11 a vzhledem k tomu, že soubor readme řeší instalaci jen velmi okrajově, narazil jsem na tyto dotazy: Jak nainstaluji české fonty? V jakém adresáři se nacházejí? Je třeba udělat nějaké zásahy do registru Windows XP tak, jak to bylo třeba u předchozích verzí CDGS? Z jakého CD mám spustit instalaci? CD 1 nebo CD 6?

Moderátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1490
Registrován: pátek 8. březen 2013 18.33:08

RE: Instalace a fonty

Příspěvekod Zdeněk Rampas » čtvrtek 25. duben 2013 19.26:55

CD11 CZ se instaluje z CDROM č. 6, kde je kompletní instalace, která nevyžaduje již nic dalšího (ani v případě, že jde o upgrade). Na CDRPM 1 až 5 je anglická instalace jak pro PC tak pro Mac, proto je těch CDROM tolik, že je např. pro PC využívána vždy jen polovina. To vedlo k tomu, že fonty jsou až na CDROM č. 2 Extras, tuším v E:/Extra Fonts/Multling/ a E:/Extra Fonts/Type1/East European/ CD11 je již unikódový, to znamená, že pro podporu TTF fontů nevyžaduje substituce (zápisy do registru) a pracuje např. jen s Arialem a ne s Arialem CE pro češtinu a Arialem Cyr pro ruštinu. Jazyk se volí vybranou klávesnicí.

Zpět na Fonty