Registrovat

Pro své registrované VIP členy nabízíme ZDARMA podporu v podobě Live chatu s odborníkem na produkty Corel.

Hromadný převod souborů a oprava fontů

Moderátor: Zdeněk Rampas

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1465
Registrován: pátek 19. duben 2013 17.55:28

Hromadný převod souborů a oprava fontů

Příspěvekod Corel Support Client » čtvrtek 25. duben 2013 19.25:11

CorelDRAW 11 CZ
Provedl jsem upg. z CD9 na CD11, prakticky ve všech souborech mi hlásí, abych pomocí panose převedl fonty. Co ale dělat, jsou-li jich stovky. Navíc mi některé fonty nenabídně v sadě (Středoevropský), přitom jsem žádné fonty neubral ani nepřidal.

Moderátor
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1490
Registrován: pátek 8. březen 2013 18.33:08

RE: Hromadný převod souborů a oprava fontů

Příspěvekod Zdeněk Rampas » čtvrtek 25. duben 2013 19.26:51

Hromadný převod souborů v CD11 není možný. Při prvním výskytu virtuálního fontu jako je např. Arial CE je nutné v PANOSE mudulu dodat informaci, že jde o Arial (Středoevropský). Až CD12 umí odříznout koncovku CE, podívat se, zda to co zbylo není platný font obsahující středoevropskou stránku a nevyžaduje žádný zásah uživatele. CD11 je na rozdíl od CD9 unikódový program a mnoho fontů, se kterými CD9 ještě uměl pracovat, považuje CD11 za nekorektní (zvláště jde o různé exotisky počeštěné fonty z počátku devadesátých let určené původně pro Win 3.1). Tyto fonty pro práci s unikódovýn software jako je CD11 nebo Win XP a 2000 potřebují rozsáhlou rekonstrukci. Pokud jsou Type1 formátu, dá se tato zmechanizovat, TTF formát vyžaduje ruční doplnění pomocí speciálních programů jako je Fontographer.

Zpět na Fonty